قوانین فروشگاه 

1– ثبت نام:
1-1- ثبت نام و ایجاد اکانت و ایجاد فروشگاه و یا خرید از فروشگاه های داخل سایت نشانه قبول و خوانده شدن همه قوانین است.
2- بستر ایجاد شده برای متصل کردن خریداران انواع کالا به انواع فروشندگان است.
1-2- سایت یاوران تخفیف موظف به انجام رسالت ذاتی خود و جذب آسـان خریداراز سیل جمعیت کل خریداران در داخل کشور برای فروشگاه های ثبت شده در این سایت و بالعکس می باشد.
3- حل اختلاف:
1-3- حمایت از خریداران در قبال تعهدات فروشندگان با پایش چت آنها بر اساس تعهدات تعریف شده برای سه طرفِ معامله (سایت+ کاربر خریدار+کاربر فروشنده ) انجام می شود.
4- پشتیبانی از بند 10 :
1-4- به شرط انجام تمام مراحل خرید و فروش در داخل سایت مورد قابل پیگیری می باشد.
5- خدمات فی البداهه ممنوع است:
1-5- ارائه وعده و پیشنهاد خارج از قوانین و بدون هماهنگی مدیر سایت و پروژه یاور و خدمات مازاد به مشتری توسط فروشنده یا فروشگاهدار و بدون هماهنگی با مدیر حساب خود ممنوع و خلاف است و موجب ابطال اکانت و جبران خسارت هم با فروشنده خواهد بود.
6- صیانت از خریدار:
1-6- دعوت مشتری به خارج این سایت جهت معامله ممنوع و خلاف قوانین است.
7- مدیر حساب: تدبیری از جانب سایت و وظیفه ای جدید برای انجام درست تعهدات طرفین.
1-7- فروش و خرید تمامی کالا ها منوط به هماهنگی نهایی با مدیر حساب است
8- امکان انتخاب روش خرید دلخواه مشتری:
1-8- سایت موظف به ارائه و ایجاد امکانات خرید حضوری می باشد و خریدار کالا می تواند با هماهنگی با مدیر حساب سایت جهت خرید حضوری در هر فروشگاهی و در هر شهری می تواند اقدام نماید و حق انتخاب شهر و فروشگاه را دارد و حتی با فروشگاه های بدون قرارداد با سایت.
9- شرایط قطعی باطل شدن ثبت نام و عضویت کاربر:
1-9- عدم رعایت بندهای 7،6،5،
10- تضمین رﺿﺎﯾﺖ طرفین (خریدار و فروشنده) 
1-10- سایت موظف است بستر خرید حضوری را برای خریداران فراهم کند و خریدار می تواند خرید حضوری داشته باشد تا تضمینی برای کیفیت کالا و رضایت مشتری فراهم شود.
2-10- بازدید دقیق از عملیات فروش کالا توسط فروشگاه دار: سایت موظف به انجام نظارت از نزدیک معامله توسط مدیر حساب بصورت حضور فیزیکی یا مجازی می باشد.
3-10- فـراهم کردن بستر ارسال فرم رضایتمندی خریدار از فروشنده و دریافت اجازه ارائه مبلغ هزینه کالا به فروشنده پس از تحویل کالا از بهترین راه کارهای تضمین رضایت مشتری است و هزینه پرداﺧﺘﯽ ﺳﻔﺎرش ﺗﺎ زﻣﺎﻧﯽ ﮐﻪ اﻋﻠﺎم رﺿﺎﯾﺖ ﻧﮑﺮده‌اﯾﺪ، ﻧﺰد مدیر حساب تان به اﻣﺎﻧﺖ ﻣﯽ ﻣﺎﻧﺪ و ﺑﻪ ﻏﺮﻓﻪ‌دار ﭘﺮداﺧﺖ ﻧﻤﯽ‌ﺷﻮد.
11- مقررات و شرایط تضمین رضایت طرفین:
1-11- براﺳﺎس ﻗﺎﻧﻮن ﺗﺠﺎرت اﻟﮑﺘﺮوﻧﯿﮏ، ﺷﻤﺎ ۷ روز ﻓﺮﺻﺖ اﻋﻠﺎم ﻧﺎرﺿﺎﯾﺘﯽ و درﺧﻮاﺳﺖ لغو ﺳﻔﺎرش و ﻋﻮدت وﺟﻪ دارﯾﺪ.
اگر طی فرایندی، در سیستم ثبت رضایت خودکار ثبت شود، نگران نباشید. در صورتی که هنوز 7روز از دریافت سفارش شما نگذشته است می‌توانید به پشتیبانی اطلاع داده و ثبت مشکل کنید تارضایت سیستمی لغو شود و اگر استثنائا مشکلی پیش آمد ما پیگیری رضایت شما را تضمین می‌کنیم و اگر سفارش شما سالم به دست‌تان نرسید، چیزی که سفارش داده بودید با چیزی که به دست‌تان رسیده تطابق نداشت، کیفیت محصول با آنچه در سایت نوشته شده تفاوت داشت و سفارشتان دیرتر از زمانی که در غرفه نوشته شده بود،
به دست‌تان رسید، یا هر مشکل دیگری که باعث شد از خریدتان رضایت نداشته باشید و اگر ثبت رضایت به اشتباه انجام دادید و از محصول ناراضی هستید 24 ساعت فرصت دارید با همکاران پشتیبانی جهت لغو ثبت رضایت خود اقدام کنید.
12- شرایط استفاده از خدمات نوین مالی برای بهبود و تسریع خرید و فروش کالا. با عنوان افزایش قدرت خرید.
1-12- احراز هویت چندگانه (ارسال مشخصات شخص و اعضای تحت تکلُف)
2-12- ثبت نام در سامانه های همکار در به اجرای درآوردن امر خدمات نوین. سامانه های؛ بازار نیک و بازار نیک پلاس.
3-12- گذراندن دوره آموزش کسب خدمات نوین مالی.
4-12- انجام عقد قرارداد با یاوران تخفیف توسط کاربران فروشنده دارای فروشگاه الزامی است. 
13- ارتباط با ما و انتخاب مدیر حساب 
1-13- سیستم چت در اول هر صفحه در سایت YAVARANTAKHFIF.IR قرار دارد که برای ارتباط گرفتن است اما در صورت نیاز می توانید با مدیر حساب تان تماس داشته باشید
اگر قبلا مـدیر حساب برای خودتان انتخاب ننموده اید می توانید با ارائه یک درخواست مدیر حساب انتخاب نمایید تا راهنمای شما و حل مشکلات خود را به ایشان بسپارید.
14- تغییرات و قوانین جدید.
1-14- کاربران موظف به قبول قوانینی که در آینده ثبت خواهد شد نیز هستند اگر کاربران با قانونی در آینده مشکل داشتند می توانید بطور موردی برای آن تبصره و توافق نامه ای جداگانه ایجاد کنند. 

موفق باشیم