قرارداد طلایی

مقدمه قرارداد:  

نـکات مهم فروش کالا؛
نکاتی برای فروش موفق کالا خدمت فروشندگان عزیز قبل از امضاء و عقد قرارداد نقره ای و طلایی .
اول از همه نوع فروشندگان را معلوم می کنیم. دوم  نحوه صحیح مراحلی را که برای فروش موفق لازم است انجام دهید را عنوان می نماییم. 
سوم؛ انواع روش خرید و فروش یا معامله را بیان میکنم . چهارم؛ تنوع مدل دریافت هزینه بابت ارائه کالا بیان می شود. پنجم: نوآوری ایجاد شده در بخش خرید کالا که چگونگی امکان انتخاب مدل و روش خرید را نیز چند کلمه ای به عرض میرساند . و در آخر هم متن انواع قرار داد را می آوریم.
ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
در اینجا فروشندگان به 2 دسته تقسیم می شوند؛ که محدوده فروش، اندازه فروش، ظرفیت تأمین کالا، تنوع کالا را برای ما و کاربران خریدار مشخص
می کند.  
دسته اول : فروشنده کالای مصرفی بسته بندی شده کارخانه ای  
دسته دوم:  فروشنده محصولات خــانـگی و کـشاورزی
.
ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
دسته اول فروشنده کالای مصرفی بسته بندی شده تولید شده در کارخانه.
این نوع فروشندگان را در دو دسته کلی می توان تقسیم کرد. 1- فروشندگان واسط 2- عرضه کنندگان مستقیم کالا با شعار معرف شان “از تولید به مصرف.
1-1-
فروشندگان واسط؛ کسانی که از جایی دیگر کالا را تهیه و با قیمت بالاتری در مکان متعلق به خودشان مثل: مغازه های کوچک، سوپرمارکت محلی، هایپرمارکت ها و …کالا را به مردم عرضه می کنند اتلاق می شود.
2-2- عرض کنندگان مستقیم کالا؛ کسانی که مشغول به تولید کالا بوده و قصد دارند که کالای تولید شده را بدون واسطه به مصرف کننده برسانند. در سالهای اخیر این نوع معامله بسیار رایج شده است چرا که از هر نظر پُـر سـود است.
دسته دوم: فروشنده محصولات خــانـگی و کـشاورزی:
این فروشندگان از مهم ترین فروشندگان و قطب اقتصاد هر کشوری محسوب می شوند. اساسا یاوران برای خدمت به ایشان تاسیس شده است. 
این اشخاص
می توانند با ورود به این سامانه محصولات خود را با درصد آستانه سود بیشتر و با توافق قبلی و صد البته تضمین شده  کالا ی خود را به فروش برسانند.
مراحلی که لازم است انجام دهید تا فروش خوبی داشته باشید کدامند
.
فروش کالا با ثبت نام و عقد قرارداد و ایجاد فروشگاه میُسر میشود.

عقدقـرارداد و ثبت نام و درخواست ثبت فروشگاه در 2 مدل با همراه 2  نوع قـرارداد (نقره ای و طلایی) امکان پذیر است .
1-
 ثبت نام و ثبت فروشگاه با درخواست عقدقـراردادنقره ای.
استفاده از روش ابداعی یاور
برای تمامی فروشندگان کالای خـانگی اعم از محصولات هنرهای دستی و باغی و کشاورزی و فروشگاه های بسیار کوچک و بزرگ مستقر در حاشیه محلات شهری و روستایی جهت فروش کالا با روش ابداعی یاور فراهم است.
مزایا؛
بهره مند از سیستم ابداعی خرید و فروش نوین مخصوص یاور جهت بالا بردن تعداد فروش و تسریع و بهبود امر فروش کالا برای فروشگاه های دارای قرارداد نقره ای . سود کالا بر مبنای عُرف صنفی.
3-
 ثبت نام و ثبت فروشگاه با درخواست عقد قراردادطلایی.
برای تمامی تولیدکننده کالا که با قصد ارائه کالا با روش عرضه مستقیم اقدام به فروش کرده اند و فروشگاه های بزرگ و حرفه ای مستقر در متن شهر ها و حاشیه محلات شهری و روستایی جهت فروش کالا با روش ابداعی یاور فراهم است.
مزایا؛ 1- بهره مند از سیستم ابداعی خرید و فروش نوین مخصوص یاور جهت تسریع و بهبود امر فروش کالا برای فروشگاه های دارای قرارداد با ارائه توکن به ایشان در دو بازار نیک و نیک پلاس 2- دریافت آستانه سود بیشتر با درنظرگرفتن منافع مشتریان.  

نحوه پیش فروش کالا و دریافت هزینه آن؛ نوع قرارداد و جزئیات آن بر نحوه دریافت و میزان درصد آستانه سـود تآثیر مستقیم دارد.

ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ                                                                                                   قــرار داد طـــلای

ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

این قرارداد، مهم‌ترین سند از قوانین و شرایط استفاده از بازار اجتماعی یاوران تخفیف است.
1.1. طرف اول قرارداد

(1) این قرارداد بر اساس ماده ۱۰ قانون مدنی و به صورت دوجانبه و مطابق مفاد و شرایط این سند، میان طرفین آن منعقد می‌شود: طرف اول قرارداد پلتفرم بازار الکترونیکی یاوران تخفیف (به نشانی اینترنتی YAVARANTAKHFIF.IR) و تمامی سرویس‌ها، ابزارها، اپلیکیشن‌ها و سایر وب‌سایت‌ها و دامنه‌ها و نشان‌های تجاری وابسته به آن است که از این پس در این سند « یاوران تخفیف »‌ نامیده می‌شود.

تبصره ۱بازار یاوران تخفیف را هسته فنآور«توسعه و تدبیر جوامع… » مدیریت می‌کند که در تاریخ …………مهر………….. به شماره ثبت و شناسه ملی ……….تأسیس شده است. همچنین این شرکت، عضو مشتقر به عنوان هسته فن آور در مرکز رُشد علوم انسانی پارک علم و فناور دانشگاه استان گیلان است و در تاریخ……… ماه ..سال…… به یک شرکت دانش‌بنیان ……….نوع دو (صنعتی) ارتقا پیدا کرده است.

تبصره ۲یاوران تخفیف یک بازارگاه آنلاین (پلتفرم بازار الکترونیکی)است نه فروشگاه اینترنتی و نقش ایجاد زیرساخت مناسب برای تعامل میان تأمین‌کنندگان و مصرف‌کنندگان بیرونی محصول (کالا) را در چارچوب و قواعد این قرارداد برعهده دارد. به عبارت دیگر، یاوران تخفیف به شکل یک واسطه میان مشتریان و عرضه‌کنندگان کالا فعالیت می‌کند بدون آن‌که خود طرف معاملات یا توابع معاملات میان آنان قرار گیرد و صرفا خدمات بازاریابی الکترونیکی را فراهم می‌کند.

1.2. طرف دوم قرارداد طلایی با کسب تمامی مزایای یاد شده در متن مقدمه قرارداد مرتبط با این قرارداد

(2) تمام اشخاصی که طبق تعریف و مفاد این سند، در یاوران تخفیف ثبت‌نام و یا از خدمات آن (موضوع قرارداد) استفاده می‌کنند که از این پس در این سند حسب مورد «کاربر/کاربران»، «غرفه‌دار/ غرفه‌داران» یا «خریدار/خریداران» خوانده می‌شوند.

1.3. تعاریف

(3) در قرارداد حاضر، اصطلاحات زیر در معانی مذکور در این ماده به‌کار رفته‌اند. کلماتی که تعریف نشده‌اند، توسط مرجع تفسیر در این قرارداد تفسیر می‌شوند.

الف. کاربر: هر شخصی که وارد یاوران تخفیف می‌شود، پس از احراز شماره تلفن همراه، کاربر یاوران تخفیف است و ملزم به رعایت مقررات این قرارداد است.

ب. غرفه‌دار: هر شخصی که وارد یاوران تخفیف می‌شود و با درج اطلاعات لازم، در یاوران تخفیف محیطی مجازی برای فروش محصولات خود ایجاد می‌کند، غرفه‌دار نامیده می‌شود.

ج. یاوران تخفیف: سایت یاوران تخفیف به نشانی Yavarantakhfif.ir، اپلیکیشن « یاوران تخفیف »، اپلیکیشن «غرفهی ‌من» و تمامی ملحقات آن‌ها به صورت کلی « یاوران تخفیف » نام دارد و در این سند به صورت کلی از آن‌ها با عنوان « یاوران تخفیف » یاد می‌شود.

د. تراز: به وضعیت مالی غرفه‌دار، «تراز» گفته می‌شود که در قسمت داشبورد مدیریت غرفه، گزینه تسویه حساب و امور مالی قابل مشاهده است

۲موضوع قرارداد طلایی
(4) 
بر اسـاس نـوع قـرارداد استفاده از امکانات ابداعی مالی نوین ایجاد شده در امر تسهیل و تسریع خرید و فروش کالا جهت ارتقاع کسب و کار ها اعم از تسریع در فروش با ارائه خدمات ویژه سیستم پیش فروش و ارتقائ آستـانه سود کالا بصورت توافقی و با استفاده از دو بازار نیک و نیک پلاس. به آدرس اینترنتی exnicplus.ir . exnic.ir
ایجاد دو بازار نیک و نیک پلاس برای ارائه سیستم پیش فروش و بالا بردن کیفیت آستانه سود است و همچنین استفاده از خدمات قرارداد طلایی یاوران تخفیف اعم از بستر  پیش فروش و توافق بر سر آستانه سود کالا در چارچوب این سند، قوانین و مقررات کشور، احکام شرعی و اخلاق و عرف جامعه شامل موارد ذیل می‌گردد:

اول، خرید و فروش کالا و خدمات مجاز در بستر الکترونیکی، به شکل غیر هرمی و غیر شبکه‌ای، با هدف مصرف، تجارت، بازرگانی، واردات یا صادرات.

دوم، برقراری ارتباط و انتشار محتوا در بسترهای اجتماعی یاوران تخفیف.

۳شرایط عضویت و فعالیت

(5) این قرارداد و سایر آیین‌نامه‌ها و دستورالعمل‌های اجرایی که از طریق راه‌های ارتباطی یاوران تخفیف به صورت عمومی یا موردی به اطلاع کاربر می‌رسد، مجموعاً جزو شرایط استفاده و بهره‌برداری از یاوران تخفیف است. استفاده کاربران از یاوران تخفیف ، به‌منزله پذیرش همه قوانین و مقررات فوق‌الذکر است.

تبصره: تاریخ آخرین ویرایش و به‌‌روزرسانی این قـرارداد «خـرداد 1402» است.

(6) در صورت به‌روزرسانی این قرارداد، موارد تغییر یافته یا جدید در ابتدای هر ماه شمسی از طریق صفحه آخرین تغییرات قوانین یاوران تخفیف ، به اطلاع کاربر خواهد رسید و وی می‌بایست نسبت به ادامه‌ی استفاده یا عدم استفاده از یاوران تخفیف تصمیم‌گیری کند و اگر مفاد قرارداد جدید را نمی‌پذیرد لازم است از خدمات یاوران تخفیف استفاده نکند. پس از تغییرات جدید در قانون و ادامه‌ی استفاده از خدمات یاوران تخفیف توسط کاربر، حتی صرف بازدید یا جستجو در یکی از بسترهای یاوران تخفیف ، به معنای موافقت با قرارداد جدید می‌باشد.

3.1. مالکیت و مسئولیت یاوران تخفیف و کاربر

(7) ایجاد حساب کاربری در یاوران تخفیف و همچنین مفاد این قرارداد و دیگر اسناد یاوران تخفیف ، هیچ نوع تعهد، توافق و قراردادی نظیر ایجاد شعبه، مشارکت و سرمایه‌گذاری مشترک، یا رابطه‌ای نظیر استخدامی یا پیمانکاری، حق فنی، شراکت، عاملیت فروش، نمایندگی یا مانند آن را مابین کاربر و یاوران تخفیف ایجاد نخواهد کرد.

(8) یاوران تخفیف هنگام ایجاد حساب کاربری یا ارائه خدماتش، مجاز است در مراحل و زمان‌های مختلف اطلاعاتی را از کاربر به صورت الکترونیکی یا کاغذی یا اشکال دیگر و به صورت منفرد یا متعدد درخواست و دریافت کند.

(9) کاربر با ایجاد حساب کاربری، رضایت خود را جهت دسترسی یاوران تخفیف به اطلاعات خود و استفاده از آن، به ‌‌شیوه‌ای که در این قرارداد یا دیگر اسناد و دستورالعمل‌ها و آیین‌نامه‌های متعلق به یاوران تخفیف بیان می‌شود، اعلام می‌کند.

(10) اگر کاربر از طریق هر نوع سیستم الکترونیکی واسط و بیرون از یاوران تخفیف ، به یاوران تخفیف متصل شود، درخواست دریافت اطلاعات از وی، تابع قوانین و شرایط ذکر شده در این قرارداد است.

(11) یاوران تخفیف نسبت به حفظ حریم شخصی و اطلاعات خصوصی کاربر متعهد است و از این اطلاعات برای بهبود تجربه‌های کاربری و تسهیل روابط تجاری فی‌مابین کاربران استفاده می‌کند. همچنین به دلیل رعایت مسائل امنیتی، صحت‌سنجی، پیگیری‌های حقوقی و قانونی، افزایش بهره‌وری و دقت در فرآیندهای کاری یاوران تخفیف ، ممکن است اطلاعات دریافتی کاربر، توسط کارکنان مختلف یاوران تخفیف یا گروه‌های مشاور و همکار، در زمان‌بندی‌های مختلف رؤیت و بررسی گردد.

تبصره1: در صورت عدم تطابق مشخصات و اطلاعات ارائه شده از سوی کاربر، یاوران تخفیف می‌تواند مقررات خود را نسبت به کاربر اعمال کند.

تبصره2: یاوران تخفیف ممکن است در بازه‌های زمانی متفاوت و دفعات مکرر، حسب مورد، از اشخاص مدارک لازم جهت احراز هویت یا احراز مجوزات لازم برای کسب‌وکار یا مسائل دیگر درخواست کند.

(12) مطابق این قرارداد، شخصی که شماره وی به عنوان شماره اصلی غرفه انتخاب شده باشد، به یاوران تخفیف وکالت داده است که در صورت عدم پاسخگویی یا عدم تمایل به ادامه همکاری، یاوران تخفیف بتواند در خصوص غرفه وی تصمیم گیری نماید. اتخاذ هر تصمیمی در این رابطه الزامی است و کاربران حق اعتراض به آن را ندارند.

(13) فعالیت‌های کاربر در یاوران تخفیف ، با حساب و نام کاربری‌ وی پیوند دارد و تمام یا بخشی از اطلاعات کاربری و فعالیت‌های وی به صورت پیش‌فرض در وب‌سایت اصلی یاوران تخفیف و نیز اپلیکیشن‌ها و سایر ابزارهای و صفحات وابسته به آن، برای عموم قابل‌مشاهده است. همچنین این اطلاعات در فضای مجازی و اینترنت (مانند نتایج موتورهای جستجوگر ایرانی و خارجی و شبکه‌های اجتماعی وابسته به اینترنت)، در دسترس دیگران قرار دارد.

تبصره ۱از جمله اطلاعات کاربر و فعالیت‌ وی در یاوران تخفیف از این قرار است: نام، عکس‌، تاریخ پیوستن و حضورهای مختلف در یاوران تخفیف ، محصولاتی که خرید کرده‌ یا درباره آن‌ها نظر و امتیاز داده‌ است، نظرهای کاربر در صفحات مختلف یاوران تخفیف ، دنبال‌کنندگان و دنبال‌شوندگان کاربر، صفحه غرفه و صفحات محصولات، محصولات فروش رفته و تعداد آنها، نظرها و امتیازهای خریداران و مخاطبان یاوران تخفیف در صفحه غرفه یا محصولات غرفه‌دار و دسته‌بندی‌ها و رتبه‌بندی‌های انجام گرفته از سوی یاوران تخفیف.

(14) یاوران تخفیف فقط نسبت به حفظ حریم شخصی و اطلاعات خصوصی کاربر در یاوران تخفیف (طبق تعریف طرف اول این قرارداد در ماده 1) مسئولیت دارد و در قبال هیچ یک از اشخاص دیگر اعم از شرکا و همکاران تجاری و دیگر اشخاص ثالث بهره‌بردار از خدمات یاوران تخفیف ، هیچ تعهد و مسئولیتی ندارد. اطلاعاتی که در قلمرو عمومی قرار می‌گیرند نیز از این حیث مستثنی هستند.

تبصره۱یاوران تخفیف در تعامل با برخی شرکت‌ها و ارائه‌دهندگان خدماتی که به آنها نیاز دارد، با بهره‌گیری از ابزارهای تحلیل داده و نتیجه حاصل از آن، به تحلیل، طراحی و اجرای برنامه‌های بازاریابی خواهد پرداخت. همچنین با ارائه‌دهندگان خدمات جمع‌آوری، بهره‌برداری، ارتقا و تحلیل اطلاعات جهت ارائه خدمات بهتر به مخاطبان و کاربران خود، همکاری می‌کند. استفاده از داده‌ها و اطلاعات کاربران به‌صورت بی‌نام و حفظ محرمانگی داده‌هاست و افشای داده‌های بانام صرفاً با رضایت صاحب یا صاحبان داده صورت می‌پذیرد.

تبصره۲یاوران تخفیف با هدف افزایش بهره‌وری، توسعه اکوسیستم کسب‌وکارهای خرد، افزایش سطح رضایت مشتریان، توسعه و ارتقای پلتفرم یاوران تخفیف و کسب‌وکارهای حاضر در آن، حسب مورد و تعریف طرح‌های احتمالی در تعامل با دانشگاه‌ها، اساتید و پژوهشگران، مجاز است اطلاعات طبقه‌بندی‌شده در اختیار خود را با رعایت اصول حمایت از داده‌ها در دسترس افراد و مجموعه‌های فوق‌الذکر قرار دهد.

(15) یاوران تخفیف اطلاعات کاربر را به شخص ثالث، بدون دریافت رضایت وی یا در مواردی که در این قرارداد ذکر شده است نمی‌فروشد و از آنها استفاده تجاری نمی‌کند.

(16) یاوران تخفیف به دلایل متعددی، از جمله درک رفتار کاربران و مخاطبان خود و تدارک تجربه بهتری برای آنها، از فن‌آوری‌هایی مانند کوکی‌ها (نظیر cookies, clear gifs, log files, and flash cookies) استفاده می‌‌کند.

(17) یاوران تخفیف راه‌های ارتباطی خود با کاربران را از طریق سایت رسمی خود به نشانی www.yavarantakhfif.ir اعلام می‌کند و از این طریق با کاربران خود ارتباط برقرار می‌کند و در قبال سوءاستفاده از ارتباط تقلبی و غیر واقعی هیچ مسئولیت مدنی و کیفری ندارد. یاوران تخفیف برای ارتباط گرفتن با مشتری فقط از راه‌های زیر اقدام می‌کند:

اول: قسمت گفتگوی یاوران تخفیف ، که از حسابهای زیر استفاده می‌شود:

حساب کاربری رسمی یاوران تخفیف ، که دارای تیک آبی تایید است.
حساب‌های کاربری مورد تایید یاوران تخفیف که دارای برچسب «تیم یاوران تخفیف » و «‌یاور» در شناسه‌های کاربری خود هستند
.

دوم: ارسال پیامک از طریق سرشماره های: این شماره ها در صورت نیاز آورده خواهد شد.

سوم: تماس از طریق شماره‌های 46831839-021 و  چهارم: پست الکترونیکی به نشانی info@YAVARANTAKHFIF.IR

تبصره 1: استفاده از بخش گفتگو به منزله موافقت با دستورالعمل استفاده از قسمت گفتگوی یاوران تخفیف است که جزئی لاینفک از این قرارداد است.

(18) یاوران تخفیف اطلاعات کاربر را در صورت درخواست رسمی مراجع ذی‌صلاح قضایی، انتظامی و قانونی در اختیار آنها قرار خواهد داد.

(19) حق مالکیت یاوران تخفیف بر مجموعه دارایی‌های مادی و غیر مادی‌اش محفوظ است و بهره‌برداری و استفاده از هر یک از آنها از طرف اشخاص دیگر، خارج از مقررات یاوران تخفیف یا عرف و عادت، به شکل مستقیم یا غیر مستقیم، با اهداف تجاری یا غیر تجاری، سوء‌استفاده تلقی می‌شود و ممنوع است و علاوه بر مقررات این قرارداد حق پیگیری قانونی و قضایی برای یاوران تخفیف محفوظ است.

(20) یاوران تخفیف در قبال حوادث غیر مترقبه در بستر مبادلات الکترونیکی و خارج از اراده و قدرت خود، مانند قطع اینترنت و برق از سوی مراکز ذی‌صلاح، مسئولیتی ندارد.

(21) یاوران تخفیف در برابر تخلفات کاربر از مفاد این قرارداد و دیگر اسناد و دستورالعمل‌‌های متعلق به یاوران تخفیف یا نقض قوانین کشور یا ارتکاب اعمال مجرمانه، می‌تواند بدون اطلاع قبلی و یک‌طرفه نسبت به اعمال مقررات خود به شرح زیر اقدام کند و در این موارد، نسبت به تأثیر احتمالی این اقدامات بر کار و درآمد کاربر، مسئولیتی نخواهد داشت:

 1. محدود کردن ارائه یک یا چند خدمت یاوران تخفیف به کاربر؛
 2. تعلیق حساب کاربری یا غرفه یا هر دو؛
 3. مسدود سازی حساب کاربری یا غرفه یا هر دو با حفظ محتوای کاربر؛
 4. مسدود سازی یا کسر موقت یا دائمی اعتبارات کیف پول کاربر یا اعتبار غرفه یا هرنوع اعتبار یا تراز در یاوران تخفیف به صورت جزئی یا کلی؛
 5. اعمال جریمه نقدی.
 6. حذف کامل حساب کاربری و غرفه یا غرفه به تنهایی.

تبصره 1: مقررات انضباطی تکمیلی در مورد غرفه‌داران در ماده 4 آیین‌نامه سلامت و کیفیت محصول بیان شده است که جزء لاینفک این قرارداد است.

تبصره 2: یاوران تخفیف ممکن است از راه‌های مختلف ارتباطی، اعمال هر یک از مقررات فوق را به اطلاع کاربر برساند و یا پیش از اطلاع‌رسانی اقدام به اعمال مقررات خود کند و کاربر حق اعتر اضی در این موارد نخواهد داشت.

تبصره3 : چنانچه کاربری با چند غرفه از طریق یکی از غرفه‌های خود مرتکب تخلف شود، یاوران تخفیف در اعمال این مقررات درخصوص تمامی غرفه‌های این کاربر محدودیتی ندارد.

.3.2 ایجاد حساب کاربری و غرفه

(22) کاربر قبل از عضویت در یاوران تخفیف و استفاده از خدمات آن، می‌بایست مفاد این قرارداد را کامل و دقیق مطالعه و قبول کند. بنابراین صرف ایجاد حساب کاربری در بازار یاوران تخفیف حتی بدون جستجو یا خرید و فروش در آن، به معنای اطلاع و موافقت کاربر با این قرارداد است.

(23) حداقل سن برای ایجاد حساب کاربری برای عموم اشخاص حقیقی، ۱۸ سال تمام و مشروط بر داشتن اهلیت قانونی برای معامله (بالغ، عاقل و رشید بودن) و عدم ممنوعیت قانونی برای آنهاست.

تبصره: ایجاد حساب کاربری و استفاده از خدمات یاوران تخفیف برای اشخاص حقیقی با سن ۱۵ سال تمام شمسی، تنها با اطلاع و تأیید یاوران تخفیف و اجازه و نظارت یکی از والدین یا سرپرست قانونی وی مجاز است.

(24) برای ساخت حساب کاربری در یاوران تخفیف به یک شماره همراه معتبر و به‌نام کاربر نیاز است و کاربر در برابر صحت اطلاعاتی که وارد می‌کند و مالکیت شماره همراه ثبت‌نامی تماماً و کاملاً مسئول خواهد بود. همچنین با هر شماره همراه فقط یک حساب کاربری می‌توان ایجاد کرد.

(25) ایجاد حساب کاربری برای اشخاص حقوقی پس از اطلاع و تأیید یاوران تخفیف امکان‌پذیر است. همچنین چنانچه شخص حقیقی برای شخص حقوقی حساب کاربری ایجاد کند، به منزله اقرار و ضمانت نماینده‌ی شخصیت حقوقی مذکور است و ایجادکننده‌ی حساب، اختیار و قدرت لازم را برای موافقت با این قرارداد و شرایط استفاده از یاوران تخفیف دارد.

تبصره: ایجاد حساب کاربری در یاوران تخفیف برای سیستم‌های رایانه‌ای و الکترونیکی تحت کنترل اشخاص حقیقی یا حقوقی مجاز نیست و تخلف محسوب می‌شود و با آن حسب مورد، برابر قوانین کشور و مقررات یاوران تخفیف برخورد خواهد شد.

(26) کاربر به صورت مستقل مسئول حفاظت از اطلاعات و امنیت حساب کاربری خود است. بنابراین تمام مسئولیت هر نوع استفاده از حساب کاربری به صورت اشتراکی یا تحت مدیریت دیگران یا غیر مجاز، به عهده کاربر است. به همین دلیل، کاربر در صورت مشاهده هرگونه مشکل در استفاده از حساب کاربری خود، می‌بایست آن را در کوتاه‌ترین زمان ممکن به یاوران تخفیف اطلاع دهد.

(27) تغییر مالکیت حساب کاربری یا غرفه و هر نوع واگذاری مالکانه آن‌ها به دیگران (مانند اجاره)، بدون اطلاع و تایید یاوران تخفیف امکان‌پذیر نیست و در صورت اطلاع، یاوران تخفیف مجاز به اعمال مقررات خود خواهد بود.

(28) یاوران تخفیف نظارت و مسئولیتی درباره ارتباط و تعامل آنلاین یا آفلاین کاربران یاوران تخفیف با یکدیگر در درون یا بیرون از بازار یاوران تخفیف ندارد مگر در موضوع و چارچوب این قرارداد.

3.3. انتشار محتوا و استفاده از آن

(29) هر آنچه کاربر هنگام استفاده از خدمات یاوران تخفیف در هر بستر متعلق به آن درج و منتشر می‌کند، محتوای کاربر محسوب می‌شود.

(30) کاربر هنگام درج هر نوع محتوا، می‌بایست قوانین کشور (مانند قانون جرایم رایانه ای، فهرستمصادیق محتوای مجرمانه فهرست مصادیق محتوای مجرمانه و قوانین و مقررات تبلیغاتی کشور)، احکام شرعی، اخلاق و عرف جامعه و مفاد این قرارداد را رعایت کند و تمام مسئولیت و تبعات حقوقی و کیفری آن را بپذیرد.

تبصره ۱اهم عناوین مصادیق محتوای مجرمانه عبارت است از: محتوا علیه عفت و اخلاق عمومی، مقدسات اسلامی، امنیت و آسایش عمومی، مقامات و نهادهای دولتی و عمومی، محتوای قابل‌استفاده برای ارتکاب جرایم رایانه‌ای، محتوای تحریک و ترغیب یا دعوت‌کننده به ارتکاب جرم، و محتوای مجرمانه مربوط به امور سمعی و بصری و مالکیت معنوی و… .

تبصره ۲بخش مهمی از انتشار محتوا به غرفه‌داری در یاوران تخفیف و صفحات غرفه و محصول برمی‌گردد و به همین دلیل غرفه‌دار باسلام باید قوانین کشور و مقررات یاوران تخفیف را که به انتشار محتوا مربوط است با نهایت دقت رعایت کند. مهم‌ترین مسائل و مقررات در قسمت راهنمایی و آموزش یاوران تخفیف آورده شده و کاربران لازم است تا آن را مطالعه‌کنند.

(31) در نام کاربری، نام غرفه، اطلاعات ورودی برای محصولات و بخش توضیحات مرتبط به آنها، استفاده از عناوینی که نیازمند مجوز از وزارتخانه‌ها یا سازمان‌های دولتی و مراکز علمی و امثالهم باشد، برندهای ثبت‌شده،‌ اسامی مقدس (مانند نام‌ها و القاب چهارده معصوم و امام‌زادگان مشهور)، نام‌های کامل یا اختصاری متعلق به دولت، اسامی آثار ملی و تاریخی، اسامی دانشمندان، هنرمندان و افراد مشهور معاصر، بدون گرفتن مجوزهای لازم ممنوع است و در صورت تخلف کاربر، تمام مسئولیت و عواقب آن با کاربر است.

(32) استفاده از نام « یاوران تخفیف » توسط کاربران بدون اخذ رضایت کتبی و رسمی از شرکت «توسعه و تدبیر جوامع یاور (سهامی خاص)» ممنوع و قابل‌ پیگرد قانونی و قضایی است.

(33) یاوران تخفیف نسبت به هرگونه ادعا یا خسارت احتمالی نسبت به محتوای کاربر هیچ مسئولیت مدنی و کیفری نخواهد داشت.

(34) کاربر با درج محتوا در یاوران تخفیف ، حق استفاده از آن، ویرایش، بازتولید و بازنشر را به یاوران تخفیف به صورت انحصاری، قابل‌واگذاری به غیر، همه‌جانبه، غیر قابل‌استرداد می‌دهد.

(35) استفاده و انتشار محتوای کاربران یاوران تخفیف در بیرون از یاوران تخفیف مجاز نیست؛ مگر در چارچوب این قرارداد یا وجود امکان اشتراک‌گذاری توسط یاوران تخفیف.

(36) کاربر در استفاده از محتوای خارج از یاوران تخفیف ملزم به رعایت مالکیت معنوی و حقوق دیگران در محتوای خود می‌باشد واز این جهت مسئولیتی متوجه یاوران تخفیف نیست و در صورت اطلاع، یاوران تخفیف می‌تواند مقررات خود را اعمال کند.

(37) کاربر نباید اطلاعات حساس، خصوصی و محرمانه خود یا دیگران را در یاوران تخفیف منتشر کند یا در اختیار کاربران قرار دهد. یاوران تخفیف در مورد سوءاستفاده از این اطلاعات و خسارت‌های احتمالی هیچ مسئولیتی را نمی‌پذیرد.

(38) کاربر برای تولید، انتشار و انتقال محتوا مجاز به استفاده از سیستم‌های ماشینی، رایانه‌ای و ربات نیست.

(39) انتشار محتوای خارج از موضوع فعالیت و خدمات یاوران تخفیف (مانند مباحث سیاسی و حزبی) و محتوای غیرمجرمانه اما نامناسب و خارج از عرف (مانند تصاویر ترسناک و شوخی‌های خلاف شئون اخلاقی) مجاز نیست.

(40) یاوران تخفیف مجاز به نظارت بر همه محتوای کاربران در بستر یاوران تخفیف است و در صورت تشخیص محتوای نامناسب یا ناقض قوانین کشور و مقررات یاوران تخفیف ، می‌تواند آن را بدون اطلاع قبلی حذف کند و از این جهت هیچ ادعایی علیه یاوران تخفیف مسموع نخواهد بود. همچنین در این موارد، یاوران تخفیف مجاز به اعمال مقررات خود است و نسبت به اقناع کاربر هیچ تعهدی ندارد.

تبصره: در صورتی که کاربر نظرات منفی یا توهین‌آمیزی منتشر کند یا برای خریدهای خود نظراتی منتشر کند که به یاوران تخفیف اثبات شود خلاف واقعیت است، یاوران تخفیف ضمن آن‌که حق دارد مقررات خود را اعمال کند، ممکن است اقدامات مذکور در این ماده را نیز اعمال کند.

(41) اعمال جرايم و مجازات قانونی در قبال محتوای کاربران، مانع و رافع برخورد یاوران تخفیف با کاربر نیست و برعکس.

3.4. دعوت برای عضویت و فعالیت در یاوران تخفیف

(42)مطابق این قرارداد، کاربران (اعم از غرفه‌دار یا مشتری) به یاوران تخفیف وکالت داده‌اند در صورتی که به تشخیص یاوران تخفیف ، نیاز به اقامه دعوا در مسائل حقوقی یا کیفری باشد، یاوران تخفیف بتواند اقدامات مقتضی را چه از جانب کاربر و چه از جانب یاوران تخفیف انجام دهد. حق اقامه دعوا برای خود کاربر نیز محفوظ است.

(43) اطلاعات مربوط به طرح‌های دعوت، ذخیره و تحلیل می‌گردد. بنابراین در صورت مشاهده هر گونه تقلب و سوء‌استفاده کاربر، اعم از دعوت‌کننده و دعوت‌پذیر، مانند دعوت از خود یا معامله صوری یا به قصد تقلب، تخلف و نقض قوانین یاوران تخفیف شناخته می‌شود و یاوران تخفیف مجاز است کاربر را بدون اطلاع قبلی از طرح خارج و مقررات خود را اعمال کند.

تبصره 1: کلیه اعتبارات و وجوه دریافتی کاربر و نیز دسترسی به حساب کاربری، پس از اثبات عدم وجود تقلب و سوءاستفاده قابل استرداد است و می‌تواند به حساب خود دسترسی داشته باشد.

تبصره 2: کاربر نمی‌تواند نسبت به نحوه و مدت‌زمان پایش، بررسی و عدم دسترسی به حساب کاربری خود (اعم از غرفه یا تاریخچه خریدهای خود) در این بازه زمانی اعتراضی داشته باشد یا خسارتی مطالبه نماید.

(44) یاوران تخفیف همواره می‌تواند خسارت و حقوق قانونی خود یا شرکای ذی‌حق خود را نسبت به هر گونه تخلف کاربر در یاوران تخفیف ، طبق مقررات این سند و نیز از طریق قانونی و قضایی، پیگیری و مطالبه کند.

(45)مطابق این قرارداد کاربران (اعم از غرفه‌دار یا مشتری) به یاوران تخفیف وکالت دادند در مواردی که به تشخیص یاوران تخفیف نیاز به پیگیری حقوقی و قضایی در امور حقوقی یا کیفری داشته باشد، یاوران تخفیف اقدامات لازم را انجام دهد.

(46) اعتبارات و امتیازات مالی طرح‌های دعوت، ماهیت هدیه دارد و قابل‌تبدیل به پول نقد یا قابل‌انتقال به دیگران به صورت اختیاری یا قهری (ارث)نیست.

(47) غرفه‌دار مجاز به خرید از غرفه‌ی خود نمی‌باشد.

(48) استفاده غرفه‌دار از کدهای تخفیف یاوران تخفیف برای خرید از غرفه خود مجاز نیست و تخلف محسوب می‌شود و در صورت مشاهده، اعتبار کدهای تخفیف مسدود می‌شود.

(49) طرح‌های دعوت ممکن است به زمان یا مکان یا شرایط خاصی محدود باشد یا در آن شرایطی برای مزایای استفاده نشده‌ی گذشته در نظر گرفته شود؛ بنابراین مبنای بهره‌مندی از مزایای آن‌ها، زمان استفاده کاربر از نسخه جدید است و در صورت عدم استفاده کاربر و باطل شدن آن‌ها، هیچ حقی برای کاربر یا تعهدی برای یاوران تخفیف ایجاد نمی‌کند.

تبصره: یاوران تخفیف بر اساس تشخیص خود، مجاز به تعلیق یا ابطال اعتبارات و امتیازات مربوط به طرح‌های مختلف دعوت است.

(50) برای استفاده از مزایای طرح دعوت، یاوران تخفیف می‌تواند برای نهایی شدن سفارش خرید، علاوه بر استفاده از اعتبار هدیه، پرداخت مبلغی توسط خریدار را شرط کند. همچنین این مبلغ می‌تواند در طرح‌های دعوت، مختلف باشد.

۴مقررات غرفه داران در یاوران تخفیف

(51) فروش محصول (اعم از کالا و خدمات) در یاوران تخفیف ، منوط به ایجاد حساب کاربری و ساخت غرفه و رعایت مقررات این قرارداد است.

4.1. مالکیت و مسئولیت یاوران تخفیف و غرفه‌دار

(52) یاوران تخفیف یک بازارگاه آنلاین است نه فروشگاه اینترنتی؛ بنابراین یاوران تخفیف هیچ نقش مستقیم یا غیر مستقیمی در مدیریت غرفه و عرضه و فروش محصولات (کالا و خدمات به صورت فیزیکی و غیرفیزیکی) ندارد و کاربر با آگاهی از این موضوع، در یاوران تخفیف غرفه می‌سازد و محصولات خود را می‌فروشد. تصریح می‌گردد که یاوران تخفیف در چارچوب این قرارداد در قالب خریدار یا فروشنده تعریف نمی‌شود.

تبصره: یاوران تخفیف با هدف بهبود و تسهیل شرایط خرید و فروش می‌تواند قابلیت‌هایی را برای جستجوی کاربر، دسته‌بندی محصولات و مانند آن ارائه کند و غرفه‌دار شرایط و آیین نامه های اعلامی آن را می‌پذیرد. همچنین یاوران تخفیف به منظور عدم سوء‌استفاده کاربران، متعهد به اعلام همه جزئیات این قابلیت‌ها نیست.

تبصره: فعالسازی غرفه در یاوران تخفیف با پرداخت 50 هزار تومان امکان‌پذیر است.

(53) غرفه‌دار برای ایجاد غرفه و آغاز فعالیت فروش، باید احراز هویت شود که شامل احراز مشخصات سجلی، کد ملی، اقامتگاه، مالکیت شماره همراه و حساب بانکی غرفه‌دار ارائه‌شده توسط کاربر است.

(54) غرفه‌دار در محدوده این قرارداد، مالک و مسئول غرفه خود است و یاوران تخفیف نسبت به مسائل مربوط به محصولات وی و فروش آنها و تبعات حقوقی و کیفری آن هیچ مسئولیتی ندارد. با این وجود، یاوران تخفیف تلاش خواهد کرد با وضع مقررات و نیز ایجاد ابزارها و امکانات متنوع، شرایط فروش در یاوران تخفیف را تسهیل کند.

(55) الزامات قانونی فروش الکترونیکی که در قوانین کشور وجود دارد، مانند قانون تجارت الکترونیکی در فروش در یاوران تخفیف نیز حاکم و جاری است و عدم آگاهی کاربر از آنها موجب حقی برای او نخواهد شد یا مسئولیتی برای یاوران تخفیف ایجاد نخواهد کرد.

(56) غرفه‌داران تعهد می‌نمایند که تمامی محصولاتی که در بستر یاوران تخفیف به فروش می‌رسانند، دارای تمامی مجوزات قانونی هستند و حسب مورد، دارای پروانه ساخت، پروانه کارگاه، مجوز واردات و مانند اینها هستند و فروش آنها دارای مجوز قانونی است.

تبصره 1: یاوران تخفیف ممکن است در بازه‌های زمانی مختلف نسبت به راستی‌آزمایی برخی کالاها و غرفه‌ها اقدام کرده و راسا اقدام به بررسی مجوزهای آنان کند یا از غرفه‌داران درخواست کند تا مجوزات خود را به یاوران تخفیف ارائه‌دهند.

تبصره 2: اعمال فوق موجب ایجاد هیچ نوع مسئولیتی برای یاوران تخفیف نخواهد بود و صرفا جهت تنقیح کالاها و محیط کسب‌وکار اقدام به این عمل می‌نماید.

(57)مطابق این قرارداد، شخصی که شماره وی به عنوان شماره اصلی غرفه انتخاب شده باشد، به یاوران تخفیف وکالت داده است که در صورت عدم پاسخگویی یا عدم تمایل به ادامه همکاری، یاوران تخفیف بتواند در خصوص غرفه وی تصمیم گیری نماید. اتخاذ هر تصمیمی در این رابطه الزامی است و کاربران حق اعتراض به آن را ندارند.

(58) غرفه‌دار با توجه به شرایط خرید از یاوران تخفیف که در این قرارداد ذکر شده است، نسبت به حق انصراف خریدار و بازگرداندن محصول متعهد و مسئول است. بنابراین توصیه می‌شود پیش از اقدام به فروش در یاوران تخفیف ، غرفه‌دار این شرایط و قوانین حاکم را کامل و با دقت مطالعه کند.

تبصره: حق انصراف خریدار در بند 5.2.1 و 5.2.2 تعریف شده است.

(59) عرضه، تبلیغ و فروش کالا و خدماتی که فروش آنها به صورت مطلق یا در بستر الکترونیکی (اینترنتی) ممنوع و غیرقانونی هستند، از طریق یاوران تخفیف نیز مجاز نیست و چنانچه بر اثر اشتباه یا به عمد به فروش برسند، حقی را برای غرفه‌دار یا خریدار ایجاد نمی‌کند و تمام مسئولیت آنحسب مورد با یک یا هر دوی آنهاست و در این موارد، علاوه بر مقررات یاوران تخفیف، اگر تکلیف قانونی نیز وجود داشته باشد یاوران تخفیف به آن عمل خواهد کرد.

تبصره: لیست کالاها و خدمات ممنوعه در یاوران تخفیف در راهنمای محصولات و خدمات ممنوع در یاوران تخفیف آمده است. وجود این لیست به منزله سلب مسئولیت از غرفه‌دار یا موجبی برای ایجاد مسئولیت برای یاوران تخفیف نیست و صرفا جهت اطلاع غرفه‌داران آمده است و ممکن است در تاریخ‌های مختلف، این لیست به‌روز شود. همچنین عدم وجود یک یا چند محصول در این لیست به معنای مجوزی برای درج محصول بر روی سایت یاوران تخفیف نیست و حسب مورد، ممکن است یک یا چند محصول پیش از اعلام در این راهنما، غیرمجاز اعلام شوند.

(60) عرضه، تبلیغ و فروش هر محصولی که به اخذ مجوز خاصی نیاز دارد، بدون گرفتن مجوز‌های لازم ممنوع است و در صورت تخلف غرفه‌دار و منجر شدن به آسیب یا شکایت اشخاص، غرفه‌دار ضامن جبران خسارت و عودت هزینه است و یاوران تخفیف مسئولیتی از هیچ حیث نخواهد داشت.

(61) غرفه‌دار می‌بایست حسب مورد، شناسه‌های ضروری محصول مانند شناسه کالا و شناسه رهگیری، سری ساخت، تاریخ تولید و انقضای کالاها و شرایط گارانتی را بر روی کالاهای عرضه شده نصب و در توضیحات محصول نیز درج کند که به معنای تأیید صحت آنهاست. همچنین مشتری نیز می‌بایست پیش از خرید نسبت به بررسی و صحت آنها اقدام کند و از این حیث یاوران تخفیف مسئولیتی نخواهد داشت.

(62) غرفه‌دار می‌پذیرد که از غرفه یاوران تخفیفی خود صرفاً جهت فروش و ارسال همان محصولات مندرج در غرفه استفاده کند. بنابراین هر گونه سوءاستفاده از غرفه، بویژه ارسال هر محصولی که در غرفه عرضه نشده باشد، به صورت فروش یا اهدا یا غیر از آن، اعم از کالا و خدمات قانونی یا غیرقانونی و مجرمانه، ممنوع است و کلیه مسئولیت‌های حقوقی و کیفری ناشی از این اقدام، به طور کامل به عهده غرفه‌دار است و وی موظف به جبران همه خسارات ناشی از آن و پاسخگویی به یاوران تخفیف و مراجع ذی‌صلاح قانونی و قضایی است.

(63) عرضه و فروش دارو یا محصولات تحت عنوان دارو و ادعای درمان و سلامت، بدون مجوز سازمان غذا و دارو یا سازمان‌های دیگر ممنوع است و یاوران تخفیف به محض تشخیص و شناسایی این موارد، از نمایش و فروش این محصولات جلوگیری کرده و بر اساس مقررات خود با متخلف برخورد خواهد کرد.

(64) غرفه‌دار نباید محصولات مربوط به طب سنتی ایرانی و دیگر ملل جهان را تحت عنوان دارو یا با ذکر ویژگی درمانی عرضه کند. همه مسئولیت و تبعات ادعای هرگونه خواص برای محصولات، بدون امکان اثبات و ارائه ادله اثبات‌کننده، بر عهده غرفه‌دار است؛ مانند اصطلاح ارگانیک در محصولات کشاورزی یا ادعاهایی نظیر درمان‌کننده، شفابخش، تضمینی و معجزه‌آسا در محصولات خوراکی و طب سنتی.

(65) یاوران تخفیف برای مدیریت غرفه‌داری، اعم از عرضه، تبلیغ، فروش، ارسال و انصراف خریدار و بازگرداندن محصول، در چارچوب این قرارداد و قوانین کشور، می‌تواند آیین‌نامه‌ها و دستورالعمل‌های اجرایی مناسب با هر فعالیت یا طرح را تصویب و به اطلاع کاربران برساند که در حکم قوانین و شرایط استفاده از یاوران تخفیف است.

تبصره: تمامی این آیین‌نامه‌ها و دستورالعمل‌های اجرایی جزء لاینفک این قرارداد بشمار می‌روند و در قسمت help.YAVARANTAKHFIF.IR امکان دسترسی به آنها وجود دارد.

(66) غرفه‌دار موظف است طی 24 ساعت، سفارش واصل شده را تعیین تکلیف کند و وگرنه به صورت سیستمی، سفارش لغو خواهد شد و مبلغی که مشتری بابت خرید کالا پرداخت کرده، به وی عودت داده خواهد شد. فروشنده در این مورد نمی‌تواند ادعایی داشته‌باشد.

(67) اگر غرفه‌دار برای یک ماه هیچ گونه فعالیتی در یاوران تخفیف نداشته باشد یا در این مدت، برای ارسال محصول یا مشکلات دریافت محصول توسط خریدار اقدامی نکند، یاوران تخفیف علاوه بر لغو سفارشات ثبت‌شده و تسویه‌حساب با خریداران، مقررات خود را اعمال می کند.

(68) در صورتی که غرفه‌دار نسبت به پیگیری‌های کارشناسان یاوران تخفیف نسبت به سفارشات پاسخ ندهد، هزینه به مشتری عودت داده می‌شود و محصول ارسالی تا زمانی که غرفه‌دارآدرس خود را اعلام نکند نزد مشتری به امانت خواهد‌ماند.

(69) تکالیف مالیاتی و قانونی کاربر و تشریفات اداری و قانونی آن بر عهده خود کاربر است و ارائه گزارش‌های مالیاتی یاوران تخفیف به سازمان امور مالیاتی، ارتباطی به کاربران و به‌ویژه صاحبان غرفه ندارد و به هیچ عنوان نافی تکالیف قانونی آن‌ها نخواهد بود.

تبصره: یاوران تخفیف برای محصولات با قیمت پانصد هزار تومان و بیشتر یا سفارشاتی که جمع پرداختی مجموع سبد آن پانصد هزار تومان است، می‌تواند نظارت بیشتری داشته باشد و برای آن و تسویه‌حساب با غرفه‌دار مقررات خاصی وضع کند.

(70) هدایت بازدیدکنندگان یا کاربران یاوران تخفیف به بیرون از بازار باسلام ممنوع است و یاوران تخفیف در صورت اطلاع از این موضوع، مجاز است علاوه بر اعمال مقررات خود، برای اطلاع از میزان معاملات و درآمد حاصله و وصول کارمزد خود اقدامات لازم را انجام دهد یا در صورت نیاز، کارمزد خود را از اعتبارات غرفه‌دار کسر کند. بدیهی است در صورت عدم اطلاع یاوران تخفیف ، غرفه‌داران همچنان به یاوران تخفیف مدیون خواهند ماند.

(71) اخذ بیعانه، پیش‌پرداخت، فروش اقساطی یا نسیه یا معاوضه فعلاً در یاوران تخفیف تعریف نشده است.

(72) همه مسئولیت‌های مغایرت محصول ارسال‌شده با شرح محصول، ویژگی‌ها، تعهد به زمان آماده‌سازی ارسال محصول، ضمانت و پشتیبانی پس از فروش و هر وعده یا تضمینی که غرفه‌دار داده است، بر عهده خودش خواهد بود.

تبصره: آیین‌نامه سلامت و کیفیت محصولات یاوران تخفیف و دستورالعمل‌ اجرایی ارزیابی عملکرد غرفه و غرفه‌دار جزئی لاینفک از مفاد این ماده محسوب می‌شوند و در حکم مقررات یاوران تخفیف هستند و موافقت با این قرارداد، به معنای موافقت با اجزای آن نیز هست.

(73) غرفه‌دار برای ارسال کالا باید از بسته‌بندی مناسب برای محافظت محصول استفاده کند. همچنین برای ارسال آن از مبدأ، طبق شرایط توافقی خود با خریدار عمل کند و شرایط و قوانین اشخاص حقیقی و حقوقی واسط ارسال و تحویل محصول (مانند شرکت پست، شرکت‌های باربری، تاکسی‌بار اینترنتی) و میزان مسئولیت خود و آنها را در نظر بگیرد و پاسخگو باشد.

تبصره: توضیحات تکمیلی و آموزش‌های لازم در قسمت ارسال و بسته بندی بیان شده است.

4.2. سهم طرفین از فروش

(74)حداکثر کارمزد یاوران تخفیف ۹ (نه) درصد خواهد بود که این کارمزد از سقف 100هزار تومان تجاوز نخواهد کرد. بدیهی است نرخ کارمزد قراردادهای اختصاصی، تا پایان قراردادها معتبر است. سهم خالص غرفه‌دار از هر تراکنش مالی عبارت است از: قیمت محصولات منهای سهم یاوران تخفیف + هزینه ارسال.

(75) یاوران تخفیف در طرح‌های مختلف خود یا بر اساس توافق با کاربر می‌تواند به درصد کمتری از سهم پیش‌فرض موافقت کند. مدت اجرا و تاریخ آغاز محاسبه سهم توافق‌شده، بر اساس اعلام رسمی باسلام یا طبق مفاد قرارداد اختصاصی با کاربر عمل خواهد شد.

(76) در فروش محصول، خریدار، قیمت محصول و هزینه ارسال تعیین شده توسط غرفه‌دار را پرداخت می‌کند و این مبلغ تا زمان تسویه با غرفه‌دار نزد یاوران تخفیف می‌ماند و غرفه‌دار به یاوران تخفیف به عنوان بخشی از این عقد لازم، اذن در استیفا و وکالت می‌دهد تا کارمزد خود را از وجوه غرفه‌دار نزد خود استیفا و الباقی را در وجه فروشنده پرداخت کند.

(77) اپلیکیشن فروش در یاوران تخفیف (اپ غرفه من) یکی از ابزارهای وابسته به باسلام است و استفاده کاربر از آن به معنای پذیرش این قرارداد و دیگر شرایط اختصاصی و اعلامی به وی، مانند سطوح دسترسی به گوشی همراه و اطلاعات آن است.

4.3. تبلیغات، بازارایابی و تخفیفات

(78) یاوران تخفیف می‌تواند به تنهایی یا با مشارکت دیگران، شرایط تبلیغات، بازاریابی یا تخفیفات را در درون بسترهای یاوران تخفیف یا بیرون از آن برای غرفه‌داران فراهم کند تا آنها بر اساس مقررات این قرارداد و شرایط اختصاصی طرح‌ها از آن شرایط استفاده کنند.

(79) کاربر با ثبت‌نام در هر طرح مربوط به تبلیغات، بازاریابی و تخفیفات یاوران تخفیف، موافقت خود را با شرایط طرح اعلام و صحت اظهارات و پاسخ‌های خود را تأیید می‌کند. بنابراین تخلف از این شرایط یا کشف اظهارات خلاف واقع، موجب اعمال مقررات یاوران تخفیف مندرج در این قرارداد یا طرح‌ها خواهد شد.

(80) غرفه‌دار در عرضه و تبلیغ عمومی محصولات، موظف است علاوه بر مقررات یاوران تخفیف، قوانین کشور را نیز به طور کامل رعایت کند؛ برخی از این الزامات قانونی از این قرار است:

 1. عدم تبلیغ کالا و خدمات از طریق فعل یا ترک‌ فعلی که باعث مشتبه شدن یا فریب کاربر از حیث کمیت و کیفیت شود.
 2. تبلیغ برای فروش کالا و خدمات نباید‌ سلامتی افراد را به خطر اندازد.
 3. در تبلیغات و بازاریابی باید هویت شخص یا بنگاهی که تبلیغات به‌نفع‌ اوست روشن و صریح باشد.
 4. تبلیغ باید به نحوی باشد که خریدار به طور دقیق،‌ صحیح و روشن اطلاعات مربوط به کالا و خدمات را درک کند.

4.4. گفتگوی مستقیم غرفه‌دار و خریدار

(81) یاوران تخفیف امکان گفتگوی مستقیم غرفه‌دار با خریدار (پیام‌‌رسان‌ یاوران تخفیف) را به صورت برخط فراهم کرده و هدف از آن، تعامل و ارتباط میان کاربران خود در چارچوب موضوع این قرارداد و اهداف و منافع یاوران تخفیف مانند آگاهی‌بخشی درباره بازار یاوران تخفیف و کسب‌وکار غرفه‌دار، تسهیل در پردازش و آماده‌سازی سفارش‌ها، رضایت خریداران و وفاداری آن‌ها است و هر نوع استفاده و بهره‌برداری تجاری و غیر تجاری از آن، به نحوی که خارج از محوریت محصولات و خدمات یاوران تخفیف باشد ممنوع است.

(82) ارتباط کاربران از طریق پیام‌‌رسان‌ یاوران تخفیف ، مشمول مقررات انتشار و استفاده از محتوا در یاوران تخفیف می‌شود که در این قرارداد آمده است.

تبصره: قوانین اختصاصی گفتگوی مستقیم غرفه‌دار و مشتریان در بخش قوانین اختصاصی پیام مستقیم غرفه دار و مشتریان بیان شده است که به عنوان جزئی از این قرارداد قلمداد می‌شود و تمامی کاربران ملزم به رعایت آن هستند.

(83) در صورتی که شروع ارتباط و گفتگوی کاربران در یاوران تخفیف باشد اما معامله به خارج از یاوران تخفیف هدایت و انجام شود، یاوران تخفیف هیچ گونه تعهد و مسئولیتی در خصوص شرایط معامله، کیفیت، سلامت محصولات سفارشی و سوءاستفاده‌های مالی و غیرمالی نخواهد داشت و تمام مسئولیت موارد فوق بر عهده طرفین معامله است. همچنین هدایت معامله به بیرون از یاوران تخفیف، نقض این قرارداد محسوب می‌شود و یاوران تخفیف مجاز به اعمال مقررات خود و در صورت لزوم کسر از تراز حساب غرفه است.

4.5. امور مالی و تسویه‌حساب

(84) تسویه‌حساب فروش در یاوران تخفیف، صرفا برای غرفه‌‌داری که احراز هویت شده انجام می‌شود و اگر به تشخیص یاوران تخفیف ، هویت غرفه‌دار بر اساس اطلاعات و مدارک موجود احراز نشده باشد، تسویه‌حساب مشروط به تکمیل فرایند احراز هویت خواهد بود.

(85) پرداخت سهم غرفه‌دار طبق زمان‌بندی و مقررات اعلامی یاوران تخفیف صورت می‌گیرد و ممکن است در طول سال (مانند اسفند و فروردین یا تعطیلات رسمی پیش‌بینی نشده و امثالهم) متفاوت باشد. همچنین شرایط اعلامی از سوی بانک مرکزی یا بانک‌های عامل در این زمان‌بندی مؤثر است. با این وجود، یاوران تخفیف همواره برای سرعت بخشیدن به ایفای تعهدات مالی خود با کاربران تلاش می‌کند.

(86) پرداخت سهم غرفه‌دار از فروش در یاوران تخفیف ، علاوه بر ضرورت احراز هویت وی، درخواست تسویه و زمان‌بندی پرداخت‌ها، چهار شرط اصلی دیگر دارد:

 1. ارسال محصول و ثبت شماره مرسوله پستی یا اعلام وضعیت نوع ارسال غیر پستی،
 2. دریافت محصول توسط مشتری و اعلام رضایت او،
 3. ثبت شماره شبا حساب بانکی به نام غرفه‌دار،
 4. ثبت درخواست تسویه از سوی غرفه‌دار.

(87) پس از گذشت هفت روز از دریافت محصول توسط خریدار و درخواست غرفه‌دار برای تسویه مالی از طریق سربرگ مالی غرفه، تسویه مالی طی ۵ روز کاری انجام و مبلغ آن از طریق سامانه پایا به حساب غرفه‌دار واریز می‌شود. بنابراین تا همه شرایط فوق وجود نداشته باشد، فرآیند پرداخت و تسویه‌حساب با غرفه‌دار به جریان نخواهد افتاد، حتی اگر سفارش توسط غرفه‌دار ارسال شده و خریدار نیز اعلام رضایت کرده باشد.

تبصره 1: غرفه‌دار موظف است شماره حساب/ شبا/ کارتی را به یاوران تخفیف اعلام کند که متعلق به خود او باشد یا در دسترس وی باشد و بتواند وجوه واریزی را دریافت کرده و استیفا کند. هیچ‌گونه اعتراض در مورد عدم دسترسی به شماره حساب/شبا/کارت اعلامی از سوی اشخاص مسموع نخواهد بود و مسئولیت اتفاقات احتمالی آتی با غرفه‌دار است.

تبصره2: درصورتی که کاربر یا غرفه‌دار اقدام به شارژ کیف پول خود کرده و درخواست نقدکردن داشته باشد، یاوران تخفیف به همان کارتی که کیف پول را شارژ کرده وجه را عودت می‌دهد.

تبصره3: کاربران با بن کارت و هدیه کارت تنها قادر به خریداری کالا از یاوران تخفیف هستند و امکان نقد کردن و عودت وجه برای آن‌ها وجود ندارد.

تبصره 4: مسئولیت درج اشتباه یا تغییر در هریک از اطلاعات ذکر شده در این ماده یا کد رهگیری پستی یا اطلاعات دیگر برعهده غرفه‌دار است و یاوران تخفیف نسبت به آن به هرنحوی مبرا است.

(88) علاوه بر ثبت ارسال محصول توسط غرفه‌دار و رضایت توسط خریدار، یاوران تخفیف می‌تواند از ارسال و وصول محصولات کسب اطلاع و اطمینان پیدا کند و اگر بر اثر خطای سیستمی یا انسانی (عمداً یا سهواً)، مبالغی به حساب غرفه‌دار واریز شود، یاوران تخفیف از طرف غرفه‌دار وکالت قانونی و نمایندگی پیگیری و بازگرداندن وجه را دارد و نیز مجاز است آن را از اعتبار یا طلب غرفه‌دار کسر کند.

(89) اختلافات مالی غرفه‌دار با خریدار یا یاوران تخفیف ، اگر ترتیب دیگری در این قرارداد نیامده باشد، مشمول ماده مقررات حل اختلاف در یاوران تخفیف است که در فصل هفت این قرارداد آمده است.

(90) ممکن است اختلالات شبکه بانکی کشور باعث تأخیر در واریز وجوه توسط یاوران تخفیف گردد که نسبت به این مدت، اعتراضی مسموع نیست؛ با این حال یاوران تخفیف ، در حد امکان نسبت به اطلاع‌رسانی این‌گونه تأخیرات اقدام خواهد کرد.

۵مقررات خرید از یاوران تخفیف

5.1. مسئولیت یاوران تخفیف و غرفه‌دار و خریدار

(91) یاوران تخفیف هیچ نقش مستقیمی در تولید، انبارداری، آماده‌سازی و ارسال، بررسی کیفیت و سلامت و نیز قانونی بودن محصولات عرضه شده در خود یا صحت مجوزهای آنها را ندارد و کاربر با آگاهی از این موضوع، از یاوران تخفیف خرید می‌کند .

(92) یاوران تخفیف نسبت به هرگونه خسارت و نارضایتی ناشی از خرید و استفاده محصولات ارائه شده در یاوران تخفیف، مسئولیتی ندارد، بلکه حسب مورد، همه مسئولیت متوجه غرفه‌دار یا خریدار یا هردوی آنها خواهد بود. با این وجود، یاوران تخفیف با وضع قوانین و مقررات و نیز ایجاد ابزارها و امکانات متنوع، تلاش می‌کند شرایط خرید از یاوران تخفیف را تسهیل کند و مصالح مصرف‌کننده به نحو احسن رعایت شود.

(93) الزامات قانونی خرید الکترونیکی که در قوانین کشور وجود دارد در خرید از یاوران تخفیف نیز حاکم و جاری است و عدم آگاهی کاربر از آنها موجب حقی برای او نخواهد شد یا مسئولیتی برای یاوران تخفیف ایجاد نخواهد کرد.

تبصره: قانون تجارت الکترونیکی و قانون حمایت از مصرف‌کننده از مواردی هستند که در آنها برای خرید در بستر الکترونیکی و بازگردان کالا الزامات قانونی وجود دارد.

(94) اپلیکیشن یاوران تخفیف یکی از ابزارهای وابسته به یاوران تخفیف است و استفاده کاربر از آن به معنای پذیرش این قرارداد و ملحقات آن و دیگر شرایط اختصاصی و اعلامی به وی، مانند سطوح دسترسی به گوشی همراه و اطلاعات آن است.

(95) غرفه‌دار می‌تواند برای تولید یا آماده‌سازی محصول و ارسال از مبدأ، زمانی را تعیین و ثبت کند. بنابراین خریدار با توجه به این بازه زمانی، محصول غرفه‌دار را می‌خرد ونسبت به این بازه زمانی نمی‌تواند ادعایی داشته باشد .

(96) فاصله زمانی ارسال از مبدأ توسط غرفه‌دار تا تحویل به خریدار، به انتخاب نوع ارسال (مانند خدمات پستی یا پیکی) بستگی دارد و در صورت عدم کوتاهی یا تقصیر غرفه‌دار، مسئولیت آن متوجه اشخاص حقیقی یا حقوقی ارائه‌کننده خدمات ارسال محصول است.

(97) هزینه ارسال محصول را غرفه‌دار تعیین می‌کند و خریدار با توجه به آن، سفارش خرید خود را نهایی و هزینه محصول و ارسال آن را با هم پرداخت می‌کند. توافقات بر خلاف مفاد این ماده میان غرفه‌دار و مشتری، درصورت وجود رضایت طرفین بلامانع است.

(98) غرفه‌دار می‌تواند برای فروش و ارسال محصول، محدویت مکانی (مانند یک یا چند شهر یا استان) در نظر بگیرد.

تبصره: در صورت خطای انسانی یا سیستمی، مشکل بر اساس بخش حل اختلاف این قرارداد حل‌وفصل می‌گردد.

(99) غرفه‌دار موظف است حداکثر تا ۲۴ ساعت پس از ثبت سفارش، تأیید خود را نسبت به اطلاع از سفارش و اقدام برای تأمین و ارسال آن اعلام کند. بنابراین در صورت عدم تأیید توسط وی، به وضعیت سفارش طبق شرایط لغو سفارش و بازگرداندن مندرج در این قرارداد، رسیدگی می‌گردد.

تبصره: از آن‌جایی‌که پس از لغو سفارش، مبلغ آن به حساب مشتری عودت داده می‌شود، مسئولیت ارسال کالا یا انجام خدمات بدون تایید سفارش یا درج کد رهگیری پستی از سوی غرفه‌دار، تماما برعهده خود غرفه‌دار خواهد بود و از این حیث مسئولیتی متوجه یاوران تخفیف یا مشتری نخواهد بود.

(100) در صورت ثبت اشتباه قیمت محصول توسط غرفه‌دار (مانند اشتباه ریال و تومان) و فروش محصول، مسئولیتی متوجه یاوران تخفیف نخواهد بود؛ مگر در مواردی که به تشخیص یاوران تخفیف ، این اشتباه باعث ضرر قابل‌توجه به غرفه‌دار گردیده است. در این صورت، یاوران تخفیف می‌تواند راسا سفارش را لغو کند و مبلغ کل سفارش (وجه خرید و هزینه ارسال) را طبق مقررات مالی یاوران تخفیف به خریدار بازگرداند.

تبصره: یاوران تخفیف در هر صورت، ممکن است سفارشاتی که باعث ایراد ضرر قابل توجه به غرفه‌دار یا مشتری می‌شود را راسا لغو کند و هیچ‌کدام نمی‌توانند ادعایی در این مورد داشته‌باشند.

(101) غرفه‌دار موظف است کالای خود را با همان قیمت درج شده در سایت و روی کالا برای خریدار محاسبه و ارسال کند.

(102) غرفه‌دار نمی‌تواند کالایی که در لیست اقلام اساسی و دارای قیمت مصوب از سمت اتحادیه و است را به قیمتی بالاتر به فروش برساند.

تبصره: درصورتی‌که غرفه‌دار کالایی بالاتر از قیمت مصوب به فروش برساند جریمه و مابه‌التفاوت کالا از وی دریافت می‌شود.

(103) در صورتی که غرفه‌دار پاسخگوی تماس‌های پشتیبانی جهت پیگیری ثبت مشکل و دریافت آدرس جهت مرجوعی محصول نبود، آدرس ثبت شده در غرفه و یا آدرس ثبت شده بر بسته پستی مبنای مشتری برای مرجوعی کالا می‌باشد. درصورت کامل و یا درست نبودن آدرس، مشتری موظف است محصول را تا 30 روز به امانت نگه دارد.

تبصره: درصورتی که محصول کمتر از 30 روز انقضا داشته باشه، حداکثر تا یک هفته قبل از خراب شدن از آن استفاده نماید. در این موارد، بدیهی است هزینه عودت محصول به عهده خریدار نیست.

(104) در صورت استفاده غرفه‌دار از شرکت‌ها و مراکز رسمی برای ارسال محصول، پیگیری و جبران خسارت احتمالی (مانند عدم تحویل محصول یا آسیب‌دیدگی آن در اثر حمل‌ونقل) مشمول قوانین و شرایط اعلامی آن شرکت‌ها و مراکز است؛ مانند شرکت پست و شرکت‌های خصوصی حمل کالا درون‌شهری و برون‌شهری. همچنین در صورت استفاده از مراکز غیررسمی و ثبت‌نشده، تمام مسئولیت متوجه غرفه‌دار است. البته در این موارد، یاوران تخفیف تمام تلاش خود را برای حل مشکل و رضایت خریدار انجام می‌دهد.

(105) خریداران لازم است تا هنگام تحویل گرفتن مرسولات ارسالی و قبل از بازکردن بسته‌بندی آن، به مطابقت مشخصات و نشانی فرستنده و گیرنده با سفارش خود دقت کنند و در صورت وجود مغایرت یا مشکل یا ایراد ظاهری در بسته‌بندی مرسوله که نشان‌دهنده آسیب‌دیدگی یا مشکلات احتمالی باشد یا محتویات آن بررسی شود و ایراد ظاهری در محصول باشد، از دریافت مرسوله و امضای رسید خودداری کنند. توابع عدم توجه به مفاد این ماده بر عهده مشتری خواهد بود. شرایط لغو سفارش و مرجوع کالا در ماده 117 مشخص شده است.

(106) در صورت اهمال خریدار در هریک از مراحل فرایند خرید، اعم از تحویل تا ثبت رضایت، مسئولیت آن بر عهده وی خواهد بود و مسئولیتی متوجه یاوران تخفیف یا غرفه‌دار نخواهد بود. تشخیص اهمال به عهده‌ی تیم حل اختلاف یاوران تخفیف است.

5.2. شرایط لغو سفارش و بازگرداندن محصول

(107) لغو سفارش یا عودت کالا ممکن است در حالت‌های مختلفی اتفاق بیفتد که با توجه به مقررات کشور و الزامات قانونی آنها و شرایط این قرارداد به شرح زیر اعمال می‌گردد.

5.2.1. لغو سفارش قبل از ارسال محصول از مبدأ

(108) خریدار تا قبل از ارسال سفارش توسط غرفه‌دار، حق فسخ سفارش را دارد و مبلغ سفارش پس از کسر خسارات احتمالی غرفه‌دار (مانند هزینه بسته‌بندی محصول) طبق مقررات و زمان‌بندی امور مالی یاوران تخفیف به خریدار عودت داده خواهد شد.

(109) پس از تایید سفارش توسط غرفه‌دار و تغییر حالت به «در حال آماده‌سازی»، غرفه‌دار حتی‌الامکان نباید سفارش را لغو کند و در صورت لغو، با جریمه نقدی مواجه خواهد شد که کیفیت آن طی یک دستورالعمل از سوی یاوران تخفیف مشخص می‌شود.

(110) در صورت درخواست تأخیر در آماده‌سازی و ارسال سفارش توسط غرفه‌دار، طبق توافق غرفه‌دار و خریدار از طریق گفتگوی مستقیم (چت آنلاین) یا راه‌های ارتباطی دیگر که در باسلام برقرار است عمل می‌شود و در صورت عدم توافق و درخواست بازگردان وجه از سوی خریدار، پس از داوری و تأیید یاوران تخفیف، مبلغ سفارش طبق مقررات یاوران تخفیف به خریدار بازگردانده می‌شود.

(111) در صورت انصراف خریدار از کل سفارش (همه محصولات سبد خرید) و قبل از ارسال آن از مبدأ توسط غرفه‌دار، لازم است خریدار انصراف خود را از طریق گفتگوی مستقیم (چت آنلاین) یا راه‌های ارتباطی دیگر که در یاوران تخفیف برقرار است به اطلاع غرفه‌دار و یاوران تخفیف برساند تا مجموع وجه سفارش (قیمت محصول و هزینه ارسال)، پس از کسر خسارات احتمالی غرفه‌دار (مانند هزینه بسته‌بندی)، طبق مقررات یاوران تخفیف به خریدار بازگردنده می‌شود.

(112) در صورت انصراف خریدار از بخشی از یک سفارش و قبل از ارسال محصول از مبدأ توسط غرفه‌دار، لازم است خریدار انصراف خود را از طریق گفتگوی مستقیم (چت آنلاین) یا راه‌های ارتباطی دیگر که در یاوران تخفیف برقرار است به اطلاع غرفه‌دار و یاوران تخفیف برساند. در این صورت، فقط وجه خرید همان محصول یا محصولات لغو سفارش شده و بدون احتساب هزینه ارسال (هرچند بخش لغو سفارش، بیشترین هزینه ارسال سبد خرید را داشته است)، پس از کسر خسارات احتمالی غرفه‌دار (مانند هزینه بسته‌بندی)، طبق مقررات یاوران تخفیف به خریدار بازگردنده می‌شود.

(113) در صورتی که خرید از چند غرفه‌صورت گرفته‌باشد و خریدار درخواست لغو کل سفارش یا بخشی از آن را اعلام کند، نسبت به آن بخشی از سفارش که از مبدأ ارسال نشده است، مطابق دو ماده پیشین عمل می‌شود و نسبت به آن قسمت از سفارش که ارسال شده است، طبق بند لغو سفارش پس از ارسال محصول از مبدأ عمل می‌گردد.

(114) انصراف خریدار از سفارش، حتی قبل از ارسال محصول از مبدأ، نسبت به محصولات غیر مشمول حق انصراف قانونی و در بازه زمانی خرید مواد اولیه محصول و یا محصولاتی که برای شخص خاصی سفارشی‌سازی شده‌اند پذیرفته نیست؛ مگر با رضایت غرفه‌دار و توافق درباره هزینه‌ها.

5.2.2. لغو سفارش پس از ارسال محصول از مبدأ

(115) حق انصراف خریدار پس از ارسال محصول توسط غرفه‌دار، طبق شرایط این قرارداد و الزامات قانونی قوانین کشور پذیرفته می‌شود. برخی از الزامات قانونی در زمان تدوین این قرارداد از این قرارند:

الف. حق انصراف فقط برای مصرف‌کننده است و مصرف‌کننده هر شخصی است که به منظوری جز تجارت یا‌ شغل حرفه‌ای خرید می‌کند.

ب. در موارد مشمول حق انصراف، مصرف‌کننده فقط تا ۷ روز کاری فرصت دارد از حق خود استفاده کند و هزینه بازپس فرستادن کالا توسط خریدار به عهده اوست و از غرفه‌دار گرفته نمی‌شود.

ج. تاریخ شروع حق انصراف برای کالا، از تاریخ تسلیم و تحویل گرفتن، و برای خدمات، از روز ثبت سفارش است.

د. طبق قوانین تجارت الکترونیک ایران، هزینه مرجوعی کالا بر عهده خریدار است.

تبصره 1 : در مواردی که خطا از جانب غرفه‌دار باشد هزینه مرجوعی با خود ایشان و مواردی که مشتری بر حسب سلیقه، درخواست مرجوعی دارد، مشتری موظف به پرداخت هزینه مرجوعی و هزینه‌ی ارسال اولیه می‌باشد.

تبصره 2 : درصورتی‌که خریدار در خرید خود آدرس اشتباه وارد کند هزینه‌ی مرجوعی و هزینه‌ی ارسال اولیه با خریدار است.

تبصره 3 : غرفه‌دار ملزم است اطلاعاتی همچون آدرس خود را به درستی در حساب کاربری غرفه وارد کند. در مواردی که کالا به هر دلیلی از سوی مشتری به آدرس ثبت شده روی غرفه مرجوع شود و آدرس اشتباه باشد، تمام مسئولیت با غرفه‌دار خواهد بود.

(116) برخی از کالاها و خدمات مشمول حق انصراف نیستند؛ ازجمله:

 • کالا یا خدماتی که قیمت آن‌ها توسط نوسانات بازارهای مالی تعیین می‌شود و خارج از اختیار تأمین‌کننده است.
 • کالاهای ساخته‌شده با مشخصات فردی مصرف‌کننده که به طور واضح جنبه شخصی دارند یا این که به دلیل طبیعت آن‌ها نمی‌توانند بازپس داده شوند و یا این که به سرعت قابلیت فساد و خرابی دارند.
 • نوارهای صوتی و تصویری و نرم‌افزارهای رایانه‌ای بسته‌بندی‌شده که به وسیله مصرف‌کننده باز شده باشند.
 • روزنامه، نشریه و مجلات مطابق تعریف قانون مطبوعات.
 • خدماتی که با توافق مصرف‌کننده ارائه آن قبل از پایان هفت روز کاری شروع شده باشد.
 • خدمات تحویل مواد غذایی یا سایر کالاهایی که مصرف روزانه دارند.
 • خدمات مالی شامل سرمایه‌گذاری، بیمه‌ای و خدمات مؤسسات مالی و اعتباری.

(117) لغو سفارشات مربوط به محصولات دیجیتال یا الکترونیک، لوازم برقی، موادغذایی و خوراکی که مصرف روزانه دارند، مواد فاسدشدنی، مواد آرایشی و بهداشتی، لباس نوزاد، داروهای مجاز در فروش الکترونیکی، ترکیبات و معجون‌های گیاهی و طب سنتی، و انواع کفش و پوشاک (مگر در مواردی که محصول مطابق سفارش نباشد یا معیوب باشد) به دلیل شرایط خاص حاکم بر آن‌ها، در صورت باز شدن بسته‌بندی و استفاده از آن‌ها، امکان‌پذیر نیست.

(118) طبق قانون در هر معامله از راه دور مصرف کننده باید حداقل هفت روز کاری، وقت برای انصراف (حق انصراف) از قبول خود بدون تحمل جریمه و یا ارائه دلیل داشته باشد. باسلام در راستای ایجاد رضایت بیشتر و ارتقای خدمات‌رسانی به کاربران در دسته‌ی کالای دیجیتال یا الکترونیک و لوازم برقی لازم می‌بیند قواعدی تنظیم کرده است:

چنانچه کالای دیجیتال یا الکترونیک و لوازم برقی خریداری شده توسط مشتری با کالای ارسال شده توسط غرفه دار از نظر (جنس، برند، رنگ) متفاوت و یا دارای عیوب ظاهری مانند (شکستگی، ترک خوردگی، زدگی و غیره) و عیوب فنی باشد، مشتری باید حداکثر ظرف مدت ۴۸ ساعت غیرکاری پس از دریافت کالا از کالارسان، این مورد را ثبت مشکل کند و یا به پشتیبانی اطلاع دهد.

تبصره: خریدار مکلف است بلافاصله حین دریافت کالا از کالارسان و در مقابل وی اقدام به بازگشایی کالای خریداری شده از بسته یا پاکت و غیره نماید.

(119) شرایط مرجوع کردن کالا: کالایی که خریدار قصد بازگرداندن آن را دارد، باید با تمامی اقلام همراه مانند کارت گارانتی، بیمه و در جعبه قرار گیرد و آسیب، پارگی، شکستگی و نوشته و برچسب اضافی بر روی کالا و جعبه آن، غیرقابل قبول است.

تبصره: اگر طبیعت محصولات مواد غذایی و خوراکی به نحوی باشد که در صورت عدم استفاده به محض تحویل کالا یا با توجه به مدت زمان بازپس‌فرستادن کالا و شرایط حاکم بر آن دچار فساد یا خرابی می‌شوند، قابل پس فرستادن نخواهند بود. دو حالت عدم تطابق محصول ارسالی با سفارش یا فاسد بودن کالا از این تبصره مستثنی هستند.

(120) خریدار برای استفاده از حق انصراف، لازم است در فرصت 7 روز کاری درخواست انصراف خود را ثبت کند تا یاوران تخفیف برای بازگردندان محصول به غرفه‌دار و وجه به خریدار اقدام کند.

تبصره : هرگونه اشتباه در ارسال شماره کارت توسط خریدار برای بازگرداندن وجه به وی، متوجه خریدار است و یاوران تخفیف مسئولیتی در این مورد ندارد.

(121) در صورت عدم مطابقت محصول تحویل گرفته شده با سفارش یا وجود عیب و مشکلی که روی ارزش مالی آن تأثیر دارد، خریدار تا ۷ روز کاری پس از تحویل کالا فرصت دارد وجود مشکل و درخواست پیگیری خود را ثبت کند تا یاوران تخفیف برای وضعیت پیش‌آمده تعیین‌تکلیف و اقدام کند.

(122) در مواردی که خریدار می‌خواهد از حق انصراف قانونی استفاده یا وجود مشکل یا عیبی را ثبت کند، لازم است آن محصول را به صورت امانت و بدون مخدوش کردن یا تغییر دادن بسته‌بندی‌ اولیه غرفه‌دار و بسته‌بندی ارسال (مانند کارتن پُستی)، تا زمان حل و فصل موضوع و بازگرداندن آنها نزد خود نگهداری کند.

(123) در صورتی که خریدار تا ۷ روز کاری برای محصولات مشمول قانون انصراف قانونی یا ۷ روز کاری برای محصولات غیر مشمول حق انصراف قانونی، عدم وصول محصول یا عدم رضایت خود یا وجود مشکلی را ثبت نکند، رضایت خریدار به صورت خودکار برای سفارش ثبت می‌گردد و پس از آن امکان انصراف و اعلام مشکل وجود نخواهد داشت.

(124) مشکلات و بازگرداندن محصولاتی که شرایطی برای استفاده و گارانتی یا خدمات پس از فروش دارند، مانند رایانه، گوشی همراه، لوازم خانگی و دیگر محصولات دیجیتال یا الکترونیک و لوازم برقی که برخی از آنها باید توسط نمایندگی نصب شود، طبق توافق و قرارداد غرفه‌دار و خریدار خواهد بود و یاوران تخفیف مسئولیتی در قبال آنها ندارد.

(125) خرید کالا و خدماتی که فروش آنها به صورت مطلق یا در بستر الکترونیکی (اینترنتی) ممنوع و غیرقانونی باشد، از طریق یاوران تخفیف نیز مجاز نیست و چنانچه بر اثر اشتباه یا به عمد به فروش برسند، حقی را برای خریدار یا غرفه‌دار ایجاد نمی‌کند و تمام مسئولیت آن حسب مورد با یک یا هر دوی آنهاست و در این موارد، اگر تکلیف قانونی وجود داشته باشد، یاوران تخفیف به آن عمل خواهد کرد.

تبصره: یاوران تخفیف می‌تواند مستقلاً فروش محصولاتی را در بازار یاوران تخفیف ممنوع‌کند.

(126) در صورتی که یاوران تخفیف تشخیص دهد عدم رضایت مشتری به جهت تقصیر یا کوتاهی و سهل‌انگاری غرفه‌دار بوده است و غرفه‌دار هیچ‌ گونه همکاری برای حل مشکل نکند، یاوران تخفیف یک‌طرفه و توسط خریدار، محصول یا محصولات طبق نشانی ارسال‌شده یا ثبت‌شده در حساب کاربری غرفه‌دار بازگردانده می‌شود. هزینه بازگرداندن محصول نیز از حساب غرفه‌دار کسر خواهد شد.

تبصره: در صورتی که مشتری بخواهد محصول را برای غرفه‌دار پس بفرستد، باید با روش‌هایی که یاوران تخفیف تعیین میکند محصولات را مرجوع کند و اگر مشتری بخواهد با روش‌های دیگری این کار را انجام دهد، علاوه بر آن‌که مسئولیت سلامت کالا بر عهده مشتری خواهد بود، هزینه مازاد بر هزینه‌ روش‌های ارسال مصوب محصول نیز بر عهده اوست.

(127) در سایر موارد پیش‌بینی‌نشده برای لغو سفارش یا بازگرداندن محصول، طبق توافق غرفه‌دار و خریدار یا آیین‌نامه‌های اجرایی یاوران تخفیف عمل خواهد شد و هرگونه اقدام تحت اشراف و بر اساس تشخیص تیم حل اختلاف یاوران تخفیف صورت خواهدپذیرفت.

۶شرایط خاتمه قرارداد

 (128) پایان دادن به قرارداد استفاده از خدمات یاوران تخفیف به شش صورت اتفاق می‌افتد:

 • تخلف کاربر و حذف کامل حساب کاربری، بر اساس تخلفاتی که در مفاد این قرارداد آمده است.
 • درخواست کتبی کاربر و موافقت یاوران تخفیف برای خاتمه کامل قرارداد.
 • فوت یا اثبات عدم اهلیت کاربر از زمان اطلاع باسلام.
 • استفاده یاوران تخفیف از حق مالکیت خود برای فسخ یک‌طرفه قرارداد و مسدود کردن یا حذف حساب کاربری بر اساس مواد این قرارداد.
 • احکام صادره از مراجع قانونی و قضایی مبنی بر خاتمه رابطه قراردادی.
 • برخی مسائل به صورت موردی، به نحوی که تیم حل اختلاف یاوران تخفیف تشخیص دهد کاربر نمی‌تواند به کاربری خود ادامه دهد و حساب کاربری او باید حذف گردد.

تبصره: حذف حساب کاربری باعث نخواهد شد که اطلاعات اشخاص نزد یاوران تخفیف و تعهدات نسبت به یاوران تخفیف یا مشتریان یا اشخاص ثالث از بین برود.

(129) پس از خاتمه قرارداد و فسخ آن، هر گونه محتوای کاربر در یاوران تخفیف و پیش از پایان قرارداد، تا زمانی که یاوران تخفیف تشخیص دهد، برای خود باسلام قابل‌دسترسی خواهدبود.

(130) پایان دادن به قرارداد یا فسخ آن به هر شکل، مانع از لزوم پرداخت صورت‌حساب‌های پرداخت‌نشده کاربر و یاوران تخفیف و صفر شدن تراز کاربران نخواهد بود. همچنین سفارش‌‏های ثبت شده قبل از خاتمه قرارداد، معتبر و الزام‌آور است؛ مگر این که میان یاوران تخفیف و کاربران (غرفه‌دار و مشتری) توافق جدیدی صورت گیرد.

(131) در صورت تخلف غرفه‌دار نسبت به انجام تعهدات پیش از پایان قرارداد و توافقات صورت‌گرفته، حق پیگیری قانونی برای خریداران و یاوران تخفیف محفوظ است و یاوران تخفیف می‌تواند مطالبات و هزینه‌های خود و خریداران را به هر نحو ممکن وصول کند؛ مانند کسر از طلب غرفه‌دار از یاوران تخفیف.

۷مرجع تفسیر قرارداد و حل اختلاف

(132) واحد حقوقی یاوران تخفیف ، مرجع تفسیر مفاد این قرارداد و تمامی ملحقات آن و اسناد مرتبط دیگر با این سند است و واحد حل اختلاف، مرجع رسیدگی به هر نوع اختلاف میان کاربران با یاوران تخفیف یا کاربران با یکدیگر در حوزه خدمات و اسناد یاوران تخفیف است.

تبصره 1: تفسیرات و نظرات تیم حقوقی یاوران تخفیف قاطع و مانع خواهد بود و این صلاحیت به صورت منحصر در اختیار آنهاست.

تبصره 2: در صورت لزوم، تیم حقوقی باسلام نیز به حل اختلافات اقدام خواهد نمود. لزوم یاد شده با نظر واحد حل اختلاف تامین خواهد شد.

(133) یاوران تخفیف تا حد امکان از دخالت مستقیم خود در روابط غرفه‌دار و خریدار خودداری می‌کند تا بازار اجتماعی یاوران تخفیف بر اساس ارتباط طرفینی کاربران و تاکید بر بازارگاه بودن یاوران تخفیف پیش رود؛ اما در صورت بروز هر گونه اختلاف میان کاربران و عدم توافق میان آنها، یاوران تخفیف در مقام مرجع حل اختلاف، می‌تواند اشخاصی را به نمایندگی از طرفین و به منظور داوری معرفی کند تا بر اساس: اولا، دلایل و مدارک و مفاد این سند، دوما، قوانین کشور و سوما، عدل و انصاف، به اختلافات رسیدگی و رأی مربوطه را صادر کنند. در این موارد، داوری مستقیم یاوران تخفیف یا پس از اخذ رأی مشورتی داوران، معتبر، قطعی و برای طرفین لازم‌الاجراست.

(134) هر اختلافی میان کاربران و یاوران تخفیف ، ابتدا از طریق مذاکره در فضایی دوستانه و با حسن نیت کامل رسیدگی و حل‌و‌فصل خواهد شد و در صورت عدم حصول نتیجه، مسئله مطابق مفاد این سند و اسناد و مدارک مربوط به اختلاف پیش‌آمده، حداکثر ظرف مدت چهار ماه توسط داور یا داوران معرفی‌شده از سوی یاوران تخفیف رسیدگی خواهد شد. حکم این داور یا داوران، معتبر، قطعی و برای طرفین لازم‌الاجراست.

۸) وظایف طرفین در قـرارداد طـلایی
(135) وظیفه فروشگاه داران و غرفه داران 
استفاده کاربران از پلتفرم یاوران تخفیف ، اعم از غرفه‌دار و خریدار، به‌منزله تأیید آن است همه ملزم به رعایت همه ماده ها و تبصره های این قرارداد می باشند 
تبصره: هرگونه تغییر در مفاد این بند، بر اساس ماده (6) قرارداد، اطلاع‌رسانی خواهد شد و ادامه فعالیت کاربران در یاوران تخفیف به‌منزله پذیرش تغییرات است.

9) وظایف یاوران تخفیف
(
136) بر اسـاس نـوع قـرارداد استفاده از امکانات عملی ابداعی مالی نوین جهت ارتقاع کسب و کار ها تسریع در فروش با ارائه خدمات ویژه سیستم پیش فروش و ارتقائ آستـانه سود کالا بصورت توافقی . با استفاده از دو بازار نیک و نیک پلاس. به آدرس اینترنتی exnicplus.ir . exnic.ir

تبصره 136-1 ایجاد دو بازار نیک و نیک پلاس جهت ارائه سیستم پیش فروش است و بالا بردن کیفیت آستانه سود .

تبصره 136-2 میزان آستانه سود توافقی است و در اینجا باید ذکر و امضائ شود.
میزان درصد آستانه سود کلی پیشنهادی به کاربر فروشنده: ……56…درصد دریافتی کل و مقدار ….7….درصد جهت آستانه سود برای هر کالا که فروخته شود در ازای یک کیلو یک بسته یا یک واحد و یا یک عدد و مقدار ……49. درصد سود جهت انتقال هنگام پیش فروش کالا به مشتریان در بازار نیک پلاس معلوم و بین طرفین توافق می گردد. 

 امضائ کاربر فروشگاه دار                             تاریخ                                                               امضائ رئیس و مدیر یت بازار یابی یاوران تخفیف
                                                                                                                                                   امضاء مدیر عامل
 

 ـــ ما با عنوان یاوران سبز صنعت کشاوری مستقر در مرکز رُشد دانشگاه گیلان می باشیم ــ آدرس شعبه مرکزی و ارسال کالا: تهران_شهرقُـدس_کدپستی 3751755686 ـــــ